עורך דין גירושין במודיעין

 
תהליך הגירושין נוטה להיות מורכב ומסובך ולכן חשוב לדעת מהם השלבים העיקריים בתהליך, מה ניתן לעשות ומתי. במאמר הבא, תוכלו למצוא מידע בסיסי וחיוני לכל מי ששוקל או נמצא כבר בתחילתו של תהליך גירושין.

 

כשגירושין הופכים למלחמה, כולם מפסידים

 
כמות נכבדה מהמקרים שמטופלים במשרד נוגעים לגירושין. זוגות, שעד לא מזמן ניהלו תא משפחתי מתפקד, מבקשים כעת להיפרד ולפרק את החבילה. במידה שמדובר ברצון הדדי של שני הצדדים, הם יכולים פשוט לגשת לרבנות ולהתגרש. אך מה קורה כשזה לא הדדי? ואם לפרידה הובילה בגידה או אלימות של אחד מבני הזוג? אז תהליך הגירושין מסתבך, והצדדים פותחים במלחמת חורמה. רוב הפעמים המלחמה מגיעה לקיצה רק בבית המשפט, אחרי תקופה ארוכה של חילופי האשמות, דמעות ושברון לב.
 

הכירו את השלבים העיקריים בדרך לגירושין

 
במרבית הליכי הגירושין בישראל ישנם לפחות שלושה שלבים, שלעיתים משתנים בסדר, אשר חייבים להיכלל בתהליך:
  • תביעת גירושין בבית המשפט האזרחי או הרבני
  • גירושין בבית דין רבני (טקס הגירושין)
  • קביעת הסכם גירושין

בישראל, ההליך אשר פותח למעשה את הגירושין הוא התביעה בבית המשפט האזרחי או המשפטי. בתקופה זו, לעיתים קיים מעין מרוץ בין בני הזוג הנוגע לערכאה המשפטית בה התהליך יבוצע: במידה והוגשה בקשה לבית הדין האזרחי התהליך יתקיים בו, ובמידה והוגשה הבקשה בבית הדין הרבני התהליך יתקיים בו. יש לציין, כי הגירושין עצמם מתקיימים ברבנות (שכן מדובר על טקס דתי), אולם הדיונים הנוגעים לתביעות השונות יכולים להתקיים באחד מבתי המשפט.
 

אילו מרכיבים נכללים בתביעת הגירושין?

 
תביעת גירושין חייבת להכיל את העילה לגירושין, אולם במרבית המקרים היא מכילה גם טענות ותביעות הנוגעות לרכוש, מזונות, משמורת וכד'. במקרה שלזוג אין ילדים, ההתייחסות תהיה רק לעניין הרכוש.
 

כמה זמן עובר מאז תביעת הגירושין ועד לגירושין עצמם?

 
כאן יש להפריד בין הגירושין בבית הדין הרבני לבין גיבוש הסכם הגירושין, אשר מכיל את ההתחייבויות והזכויות של כל אחד מבני הזוג (והילדים, אם יש). קביעת טקס הגירושין עצמו תלוי פעמים רבות בבני הזוג וברצונם להתגרש רשמית. קיימים זוגות הבוחרים לגשת לטקס גירושין מיד עם ההחלטה, בעוד שקיימים זוגות הבוחרים להמתין לקביעת ההסכם הסופי (מקרים אלו לא כוללים את המצבים בהם אחד מבני הזוג מסרב להתגרש, שאז מטבע הדברים, מדובר במקרה מורכב וארוך יותר לעיתים).

אולם, ההסכמות והחלטת בית המשפט בנוגע להסכם הסופי הכולל את כל המרכבים שציינו לעיל, יכול לקחת זמן מה ותלוי בהסכמות בין בני הזוג אם קיימות, לחלופין, באי ההסכמות, וברצון האישי של כל אחד מבני הזוג, לצד מצברים שונים וספציפיים הקיימים, כמו מצב הילדים, ענייני רכוש וכד'.
 

האם ניתן להקל על התהליך?

 
הדרך המומלצת שבה ניתן להתגרש בקלות יחסית היא לנסות להגיע להסכמות ולחתימת מעין חוזה גירושן מוסכם לפני ההגעה לבתי הדין. בית המשפט מעדיף מקרים בהם בני הסוג הסכימו זה מכבר על פרטי ההסכם, כשחסר רק האישור המשפטי בפועל. ניתן להגיע להסכם כזה על ידי פניה להליך גישור פרטי, או ביחידת הסיוע שליד בתי המשפט. מבין שתי האפשרויות, הגישור הפרטי הוא המומלץ מכיוון שאז, בני הזוג יכולים לבחור יחדיו את המגשר\ת, מספר הפגישות וכד'.
 

החוכמה שמאחורי תהליך הגישור

 
במידה והנכם שואלים את עצמכם מה הטעם בגישור, כאשר שני בני הזוג אינם מסכימים זה עם זה וקיימים מתחים ביניהם, חשוב לנו לציין שהליך הגישור לא נועד ע"מ "לטפל" במתחים בין בני הזוג, אלא לסייע להם, בתור צד ג', להגיע להסכמות או לפשרות ששניהם יוכלו לחיות איתם בשלום. גם אם יתקיימו אי הסכמות בין בני הזוג, עדיין קיימת האפשרות לשוחח ולפתור את אותם מתחים יחדיו, אפשרות שעדיפה על מריבות בבתי המשפט.
 

זכרו שבכל אופן, מומלץ להיעזר בעורך דין אישי

 
אנחנו ממליצים להיעזר בעורך דין עוד משלב הגישור, מכיוון שלצערנו, לא כולם יכולים להבין מה משמעות כל פרט ופרט בהסכם לטווח הארוך. אנחנו במשרד עורך דין גירושין במודיעין, איתכם עם עו"ד מנוסה שידע להימנע מראש ממכשולים ובעיקר, מניסוח סעיפים בעייתיים שלא יטיבו עם הלקוח\ה. בנוסף, תמיד קיימת האפשרות שהגישור לא יצלח, ובמקרה כזה טוב שילווה אתכם עו"ד אשר מכיר את המקרה שלכם מתחילתו ועד הנקודה אליה הגעתם.
 
גירושין
 
לקבלת ייעוץ משפטי, צרו קשר עם לביא נעים - עורך דין גירושין במודיעין-מכבים-רעות:
073-7821510