מגשר במודיעין

 
במציאות שבה מערכת המשפט קורסת תחת העומס, הגישור הוא פתרון טוב ויעיל לשני הצדדים המתדיינים. המאפשר בירור וסיכום העניין במהירות הרבה יותר מאשר בבית משפט.

ניהול הליך גירושין בבית משפט אורך בממוצע שנתיים ואילו הליך גישור ממוצע יכול להסתיים תוך פחות מחודש ובעלויות נמוכות בהרבה.

כאשר חושבים על הליך הגירושין או על כל סכסוך שעלינו לסיים. עולה תמונה מכוערת, ארוכת שנים, מלחמות והוצאות מיותרות. הליך הגישור מבטיח לשני הצדדים את זכויותיהם ומאפשר להגיע להסכם המקובל על שני הצדדים ומחזיק לאורך זמן.
 

יש אלטרנטיבה: גישור במשפחה

 
הליכים משפטיים הם עסק יקר מאוד מבחינה כספית וארוך מאוד מבחינת זמן הטיפול. תביעה בבית משפט עלולה להיגרר במשך שנים, לפני שתתקבל הכרעה והצדדים יוכלו להמשיך בחייהם. לכן, מומלץ להימנע מכך ככל שניתן. פה הגישור נכנס לתמונה! מגשר מוסמך ינסה לסייע לצדדים להגיע לפשרות ולהסכמות מחוץ לכותלי בית המשפט, סביב שולחן המו"מ. לכל צד יהיה מקום לשטוח את טענותיו ולדבר על רגשותיו באווירה מכילה, מכבדת וממוקדת. לבסוף, ינוסח הסכם שיביא לידי ביטוי את האינטרסים של הצדדים השונים – הסכם ארוך טווח שמסדיר שנים קדימה נושאים של כספים, רכוש וכמובן הילדים אם ישנם.
 

הגישור עדיף בכמה מישורים:

 
  • כספית - ניתן להגיע להסכמה בעזרת גישור בעלויות נמוכות בהרבה.
  • טובת הילדים - בגישור גירושין ניתן דגש הן לטובת הצדדים והן לטובת הילדים כאשר נקודת המוצא היא לאפשר לצדדים להמשיך ולהיות הורים לילדיהם גם לאחר הגירושין.
  • בירוקרטיה - יתרה מכך, ישנו מסלול מהיר בבתי המשפט לענייני משפחה ובבתי הדין הרבניים לאישור הסכמים שנעשו בגישור.

מטרתו של הליך גישור לגירושין היא לסייע לבני הזוג לברר, באמצעות צד שלישי – מגשר, מה הם האינטרסים המשמעותיים של כל אחד מהם, על-מנת להגיע לידי הסכם גירושין (או הסכם שלום בית, לחילופין גירושין), הכולל את כל הנושאים המצויים במחלוקת, תוך גירושין בהסכמה הדדית, באופן מהיר ויעיל, עם עלויות נמוכות יחסית, ללא צורך בהתכתשויות משפטיות ממושכות בערכאות.

גישור גירושין נחשב כחסכוני ויעיל ביותר בסכסוכים במשפחה ומהווה כלי אפקטיבי ומומלץ ביותר ליישוב סכסוכים לרוב הזוגות המעוניינים להיפרד בדרכי נועם ובאווירה רגועה, במטרה לאפשר המשך קשר הורי החיוני להתפתחות תקינה של ילדיהם.

גישור גירושין מאפשר לבני זוג הנמצאים לקראת ו/או במהלך הליכי גירושין להגיע להסכם הכולל את כל הנושאים המהותיים להם ולילדיהם תוך זמן קצר, תוך הקפדה על כבוד הדדי ותוך התחשבות בצרכים של כל בני המשפחה.

למגשר גירושין אין סמכות להכריע בסכסוך, תפקידו גם אינו להחליט מי מבני הזוג צודק יותר, או לשפוט בין הצדדים, אלא אך ורק להובילם ולנתב את דרכם באופן מקצועי וניטרלי, כך שהם עצמם יצליחו למצוא מכנה משותף למחלוקות ויגבשו הסכמה הדדית, כלומר, הסכם גישור.

מכיוון שכך, הצדדים רשאים להפסיק הליך גישור גירושין, בכל עת.

עו"ד ומגשר במודיעין לביא נעים, בעל הסמכות בגישור כללי ובגישור משפחתי מטעם המוסד הארצי לגישור ע"ש רוטלוי.
 
לקבלת ייעוץ משפטי, צרו קשר עם לביא נעים - עורך דין ומגשר במודיעין: 073-7821510