דיני משפחה במודיעין

 
משפחה היא אחד הנכסים היקרים ביותר שלנו, היא המסגרת אליה אנחנו משתייכים מרגע הולדתנו, והיא גם אחד המקומות בהם מתעוררים הקשיים הגדולים ביותר ביחסים.

 

סכסוכים במשפחה

 
סכסוכים בין בני משפחה נוטים להיות טעונים רגשית, זאת משום שדווקא מבני משפחה אנו מצפים לתמיכה וקידום אינטרסים משותפים ולא להתנהלות פוגענית. בני זוג המחליטים לסיים נישואיהם בגירושין עלולים למצוא עצמם נסחפים אל תוך מאבק משפטי ארוך ויקר המוזן מסערת רגשות וכך הופך לזירת התכתשות בה כל צד מנסה לפגוע באחר ככל שיוכל.

סמכותו של בית המשפט לענייני משפחה מתפרשת על פני כל הדברים הנוגעים לסכסוך במשפחה: מסכסוך עסקי בין אחים שותפים לעסק, ענייני עיזבונות וירושה ועד לעניינים הקשורים בגירושין כגון: הסדרי ראייה, מזונות, חלוקת רכוש ועוד. לכן, חשוב להתייעץ עם עורך דין משפחה מומחה בתחום.

על פי חוק שיפוט בתי דין רבניים, הסמכות הייחודית לדון בענייני נישואין וגירושין מוקנית לבית הדין הרבני, ולכן העניינים היחידים בהם בית המשפט לענייני משפחה אינו יכול לדון הם עניינים הנוגעים לטקס הנישואין וטקס הגירושין ותוקפו. הנמצאים בסמכותו הייחודית של בית הדין כאמור. בכל הנוגע למשמורת על הילדים, מזונות אישה וחלוקת הרכוש, קיימת סמכות מקבילה בין בית המשפט למשפחה ובית הדין הרבני.

 

סכסוכים אפשר לפתור. השאלה היא איך?

 
משפחות מסוימות, עם בסיס חזק ואיתן, יכולות לנהל את הסכסוך שנוצר בעצמן. לשוחח על הדברים, לשתף רגשות ולחשוב יחד איך מוצאים פתרון, כדי להימנע מנקודת אל חזור. במשפחות אחרות, הפערים גדולים מדי ואין תמיד כלים לתקשורת מיטיבה ובונה – ועבורן אין מנוס מלפנות לגורם אחר, שיעזור בפתרון הסכסוך.

יש כל מיני גורמים שיכולים לסייע למשפחות מסוכסכות, למשל פסיכולוגים, יועצי זוגיות או מיניות, קואוצ'רים וכדומה. לפעמים אפילו חברים או בני משפחה אחרים מסוגלים לתווך בין הצדדים. במקרים קשים במיוחד – כמו במקרי גירושין או סכסוכים על ירושה – הכתובת הרלוונטית ביותר היא עורך דין לדיני משפחה. הצדדים מגיעים למסקנה שרק דרך מערכת החוק והמשפט, ניתן לסיים את הסכסוך.

 

הסכמים בדיני משפחה

 
ההסכמים המוכרים והנפוצים ביותר בתחום דיני המשפחה הינם הסכמי ממון והסכמי גירושין, הסכמים אשר קיימת בחוק חובה לאשרם בפני בית המשפט לענייני משפחה או בפני בית הדין הרבני על מנת שיינתן להם תוקף של פסק דין. קיימת אפשרות לאשר הסכם יחסי ממון גם בפני נוטריון, אך זאת בתנאי כי בכוונתם של בני הזוג להינשא במועד סמוך למועד חתימת ההסכם. בתחום דיני המשפחה קיימים סוגי הסכמים נוספים כגון הסכם לחיים משותפים, וכן הסכמי הורות אשר נערכים בין צדדים אשר מגדלים ילד משותף אך אינם מנהלים חיי זוגיות.

בנוסף, פעולות משפטיות מסוימות על אף שאינן נקראות "הסכם", הינן הלכה למעשה פעולות בעלות מאפיינים חוזיים לכל דבר ועניין, כדוגמת צוואה הדדית הכוללת הסכמות בין בני זוג באשר לגורל רכושם לאחר לכתם לעולמם. סוג נוסף של הסכמים אשר נפוץ מאוד בתחום דיני המשפחה על אף שאינו ייחודי לו, הינו הסכם מתנה. הסכם מתנה פשוטו כמשמעו הינו התחייבות להעברת רכוש או העברת רכוש בפועל, מאדם אחד למשנהו בלא תמורה כספית או אחרת, כאשר לנותן המתנה שמורה הזכות להתנות תנאים לקבלת המתנה ואף לחזור בו ממתנתו במקרים מסוימים. מטבע הדברים סביר שהסכם מתנה יתבצע בין בני משפחה ולא בין זרים, כך במקרה בו הורה מעביר דירה במתנה לילדו, או במקרה בו ניתנת מתנה בין בני זוג.
 

אנו מקבלים את לקוחותינו ממודיעין-מכבים-רעות.

 
דיני משפחה
 
לקבלת ייעוץ משפטי, צרו קשר עם לביא נעים - עורך דין משפחה במודיעין: 073-7821510
 
 
אולי יעניין אותך גם