עריכת צוואה

 
היום ברור שסקנדלים שכרוכים בירושות ובצוואות אינם מצויים רק בסדרות טלוויזיה אלא גם בחיים עצמם. אם יש משהו ששנת הקורונה לימדה אותנו זה ששום דבר לא צפוי ויש להתכונן לכל מצב מראש, במיוחד במציאות שבה יש משפחות מורכבות.
 
 
 

הכנת צוואה

 
הכנת צוואה על ידי עורך דין מבטיחה לכם שהיא תהיה תקפה וקבילה בבית המשפט, אם היא נכתבת על ידי עורך דין צוואות מנוסה ומיומן בכל דקויות החוק. עוד לפני כן, מומלץ לשמוע ייעוץ של עורך דין שיבהיר לכם את האיסורים שכרוכים בעריכתה, ובמיוחד אלה שקשורים לגילוי הפרטים שלה למוטבים העתידיים.

אנו נתקלים רבות במקרים של השפעה לרעה על שיקול דעתם של יורשים ועל בדידות של קשישים או אנשים שנתונים ללחצים, זה מסביר גם למה בית המשפט הפך להיות חשדן כלפי הסכנה של ניצול לרעה של המורישים.
 
 
 

דגשים חשובים על עריכת צוואה

 
לכל מדינה יש את חוקי הירושה שלה ולכן אם לא משאירים צוואה כתובה העיזבון שלכם יחולק בהתאם לכך. אם אתם רוצים לקבוע כיצד תחולק הירושה שלכם, יש לציין זאת על ידי עריכת צוואה על ידי עורך דין מיומן. חוק הירושה הישראלי משפיע על חלוקת העיזבון שלכם, אם תבחרו לא להשאיר צוואה בכתב.
אתם עשויים לגלות להפתעתכם שיש מוטבים עתידיים שלא ייהנו מכך אם לא תציינו אותם במפורש, ואחרים עלולים ליהנות מהעיזבון שלכם גם אם לא רציתם שזה יקרה ולכן יש לציין זאת בצורה שבית המשפט יוכל לדחות כחוק התנגדות עתידית שלהם.
 
 
עריכת צוואה
 
 

סוגי צוואות

 
  • צוואה בכתב יד – צוואה כתובה בכתב ידו של המוריש, נושאת תאריך וחתימה.
  • צוואה בעדים – נעשית בכתב בפני שני עדים ונחתמת גם עם תאריך ולאחר הצהרת עדים. המועדפת מכולן משום שהיא נעשית כחוק וגם על ידי עורכי דין מקצועיים ובקיאים בלשון החוק.
  • צוואה בפני רשות – המצווה מוסר אותה בע"פ בפני בית המשפט או נציג שלו, רשם לענייני הירושה או חבר בית דין דתי. הדברים ייקראו בפני המצווה והוא יצהיר על נכונותם ויקבל אישור על כך.
  • צוואת שכיב מרע, של מי שחושב שהוא עומד למות. תבוטל במקרה שלא נפטר בתוך חודש. נעשית בזיכרון דברים בפני שני עדים שיופקד אצל הרשם לענייני ירושה.
 
 

מדוע מומלץ לערוך צוואה?

 
המעשה הנכון והמומלץ ביותר הוא עריכת צוואה על ידי עורך דין. לנוכח המיתוסים שקשורים בצוואות ובירושות מומלץ מאוד שמי שמרכז חייו ועיזבונות נמצאים בישראל יכיר את החוקים שרלוונטיים לו וליורשיו. כל דרך אחרת לנסות להוריש את העיזבון שלכם ולקוות שהוא יגיע לידי היורשים ללא מאבקים משפטיים היא בעייתית ומועדת לפורענות.
בית המשפט יוכל להכיר בהתנגדויות מנומקות ומוכחות אם לא ערכתם צוואה וחשבתם שהחוק הישראלי יכיר בשאיפה שלכם לחלק אחרת את העיזבון. על מנת למנוע עוגמת נפש ובעיות ליורשים שלכם, ערכו צוואה שתוכר בבית המשפט כחוק וללא עיכובים.
 
לקבלת ייעוץ משפטי, צרו קשר עם לביא נעים - עורך דין צוואות במודיעין: 073-7821510